Jan Novák

Jan Novák se hře na housle začal věnovat ve věku šesti let v Mladoboleslavské hudební škole pod vedením Marie Švejdové. V současné době je studentem pražské konzervatoře ve třídě prof. Jiřího Fišera. 

V roce 2017 se zúčastnil mezinárodní soutěže J. Muziky, kde získal 2. cenu a ocenění za nejlépe provedenou povinnou skladbu L. Fišera - Amoroso. V témže roce se stal vítězem celostátního kola národní soutěže MŠMT v Liberci. 

V následujícím roce 2018 absolvoval dvě mezinárodní soutěže. V soutěži PhDr. J. Micky, které předsedal Václav Hudeček, získal první místo s pozváním na mistrovské kurzy Václava Hudečka v Luhačovicích. Součástí pozvání na kurzy bylo stipendium od nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. 

První cenu získal Jan Novák na jubilejním 60. ročníku celosvětově známé Mezinárodní Kocianovy houslové soutěži v Ústí nad Orlicí. Patronem této soutěže je Pavel Šporcl. 

Na podzim 2019 při příležitosti mezinárodního festivalu Dvořákova Praha - talent stage účinkoval Jan Novák v Anežském klášteře. V témže roce dostal příležitost veřejně vystoupit se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně a o rok později účinkoval v Jihlavě se Severočeskou filharmonií Teplice, kde sólově provedl Cikánské melodie Pabla de Sarasateho. 

V roce 2021 vystoupil Jan Novák ve Dvořákově síni Rudolfina, v rámci mezinárodního festivalu Dvořákova Praha, kde zahrál s orchestrem Dvořákův Mazurek.

V listopadu 2022 se Jan Novák stal absolutním vítězem ve hře na housle Soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií ČR ve hře na smyčcové nástroje 2022.

Vytvořte si webové stránky zdarma!