Druhý abonentní koncert bude 15. března

03.03.2023

Druhý abonentní koncert nazvaný "Cembalo a Viola da Gamba" bude 15. března v Zrcadlovém sálu zámku Kosmonosy již od 18:00(!!!). Abonenti si mohou po registraci rezervovat požadovaná místa v sále na tomto i dalších koncertech. Neabonenti mohou vstupenky zakoupit v Infocentru, na recepci Domu kulturyonline 🛒 nebo přímo na místě.

Tento nový projekt Edity Keglerové a Hany Flekové představí skladby anglického, francouzského a rakouského baroka v neobvyklém nástrojovém seskupení. 

Edita Keglerová (cembalo)
Vynikající česká cembalistka, znalkyně a interpretka díla J. A. Bendy. Spolu s I. Štryncovou držitelka 1. ceny a zvláštní ceny nakladatelství Bärenreiter za nejlepší interpretaci skladby dle historicky poučené provozovací praxe na nejprestižnější Mezinárodní soutěži pro dva klávesové nástroje v belgických Bruggách (1997).

Hana Fleková (viola da gamba)
V současné době se zabývá převážně autentickou interpretací hudby 17. a 18. století, je členkou předních českých souborů: Collegium 1704, Collegium Marianum, For Several Friends, Musica Florea, Ensemble In?gal nebo Czech Ensemble Baroque. Podílí se na nahrávkách českých i zahraničních vydavatelských společností.

Program:
Marin Marais: Suite in A
Louis Couperin: Suita c moll pro sólové cembalo
Jacques Morel: Deuxieme suite
Charles Dolle: Prelude
Johann Jacob Froberger: Suita C dur pro sólové cembalo
Marin Marais: Suita in D

Vstupné: 220Kč (abonenti mají vstupné v rámci předplatného) 


Vytvořte si webové stránky zdarma!