Podnikový dechový orchestr vystoupí 9. května ve Sboru českých bratří

04.05.2024

Podnikový dechový orchestr Škoda Auto Mladá Boleslav vystoupí ve čtvrtek 9. května od 19 hodin ve Sboru českých bratří. V pořadu "Rok české hudby, česká klasika v dechovém balení" zazní díla Smetany, Dvořáka, Janáčka, Nedbala, Šlitra i Hapky.

Dirigují: Kamil Mezihorák a Marek Müller
Vokální sólisté: Markéta Amerighi, Karel Jakubů
Instrumentální sólisté: Tomáš Závora – flétna, Pavel Jansa – trubka, Jiří Chládek – hoboj
Slovem provází: Martin Hermann

Vstupenky lze koupit na portálu evstupenka.cz 🛒, v infocentru a na recepci Domu kultury.

PROGRAM

Bedřich Smetana – Pochod studentských legií
Antonín Dvořák – Slovanský tanec č. 7 Skočná
Leoš Janáček – Pilky z Lašských tanců
Bedřich Smetana – Louisina polka
Vilém Blodek – Koncert pro flétnu a orchestr, 1. věta
Oskar Nedbal – směs melodií z operety Polská krev
Jiří Bažant – Chtěl bych mít kapelu
Pavel Staněk – Balada
Pavel Staněk – Frýdlantská suita (Čtyři parafráze na české lidové písně)
Sláva Eman Nováček – Slunečnice
Jiří Šlitr/Jiří Suchý – Tereza
Petr Hapka – Hudba pro fontánu
Jiří Šlitr/Jiří Suchý – Motýl, Tak abyste to věděla
Bedřich Smetana Polka – Finále z opery Prodaná nevěstaPodnikový dechový orchestr Škoda Auto Mladá Boleslav působí jako občanské sdružení od roku 1996. Patří k předním amatérským velkým dechovým orchestrům svého druhu jak v České republice, tak v zahraničí.

Od jeho založení na přelomu let 1939 – 1940 se zde vystřídala velká řada muzikantů, zpěváků i dirigentů. Za dobu svého působení získal tento orchestr řadu významných ocenění na domácí scéně i za hranicemi především díky spolupráci s profesionálními dirigenty.

Podnikový dechový orchestr hraje pravidelně u příležitosti slavnostních i pietních akcí, při oslavách výročí a jubileí, státních svátcích i sportovních událostech. Účastní se domácích i zahraničních festivalů, soutěží, koncertů a dalších kulturních akcí.

Repertoár orchestru je velmi široký. Obsahuje díla psaná přímo pro dechový orchestr, ale i různé úpravy klasických skladeb, muzikálů, chrámové hudby, lidové hudby a populární hudby. S orchestrem spolupracují profesionální umělci, kteří často hostují na našich vystoupeních. Velké poděkování patří firmě ŠKODA AUTO a.s. za podporu našemu orchestru a věříme, že se bude díky této spolupráci šířit česká hudba společně s automobily ŠKODA u nás i po celém světě.

Vytvořte si webové stránky zdarma!